Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Blog > Komentarze do wpisu

Wybieramy się do Londynu na wycieczkę

LondynLondyn jest stolicą Anglii i Wielkiej Brytanii oraz największym obszarem miejskim w Europie obok Moskwy i Paryża. Położony na rzeką Tamizą jest również jednym z największych miast świata pod względem obszaru jak i populacji mieszkańców (ok 8 mln ludzi w mieście Londyn). Już dwa tysiąclecia minęły od czasu jego stworzenia przez Rzymian. Przez wieki Londyn był częścią wielu ruchów i zjawisk w całej historii, w tym angielskiego renesansu, rewolucji przemysłowej, ożywienia stylu gotyckiego w architekturze sięgajacego roku 1740. Rdzeń miasta to część zwana Greater London będąca od czasów średniowiecznych obszarem administracyjnym, od co najmniej 19 wieku, nazwa "Londyn" dotyczyła też otaczajacej ją całej metropolii ( m.in.Tonbridge na wschodzie, Windsor na zachodzie). Dzisiaj Londyn jako miasto samo w sobie oraz będące centrum wielkiej aglomeracji jest światowym centrum wydarzeń finansowych, za sprawą giełdy zajmującej trzecie miejsce na świecie oraz zaufaniu banków mających tu kilkaset siedzib. Oprócz tego stało się miejsce rozwoju medialnego m.in poprzez gwiazdy muzyki i filmu które ukochały Londyn jako miejsce spotkań towarzyskich oraz wydarzeń rozrywkowych.Londyn w końcu jest bogaty w liczne neo-gotyckie zabytki i muzea przyciągające coraz wiekszą liczbę turystów.
Z głównych atrakcji turystycznych jest co wybrać ale napewno nie można ominąć:
Tower of London jeden z najbardziej znanych fortów świata pałac będący kiedyś budynkiem o wielu funkcjach np. więziennych i obronnych, wybudowany przez Wilhelma Zdobywce w 1078 roku. Znajdziemy tu m.in bezcenne klejnoty królewskie.
BIG BEN wieża dzwon i zegar w jednym czyli słynna neogotycka wieża w Pałacu Westminsterskim, powstała po remoncie Pałacu w 1834 roku, dzwon waży 13 ton a melodia, która jest wybijana co kwadrans pochodzi z Mesjasza Heaendla. Turyści chwalą sobie widoki z wieży obejmujące całą panoramę Londynu.
Katedra św. Pawła w Londynie, znajdziemy ją w dzielnicy City of London z daleka rozpoznać ją można po okazałej kopule ważącej blisko 700 ton. Odbywały sie tu liczne ceremonie brytyjskiej rodziny królewskiej. W katedrze jest kilka galerii, jedna z najbardziej znanych jest Galeria Szeptow słynna dzięki niezwykłej akustyce.
Tower Bridge, most zwodzony przecinający rzekę Tamize. Jest wizytówką Londynu, widokowy, w wieżach mostu znajduje sie muzeum gdzie dowiemy sie wiele o jego historii.Opactwo Westminsterskie leżące nad Tamizą skupia wiele budynków między innymi wieżę Big Ben, kościoł św.Małgorzaty oraz neogotycki Pałac Westminsterski będący do XVI wieku rezydencją królewska, dziś jest siedzibą Parlamentu. Znajdują sie tu groby królewskie oraz najwybitniejszych angielskich pisarzy, uczonych a także aktorów i polityków.Pałac Buckingham symbol Anglii, największy na świecie pałac królewski od początku XIX wieku jest rezydencją brytyjskiej rodziny kroleskiej. Pierwszym mieszkańcem był Książe Buckingham. Dziś jest także miejscem uroczystości państwowych oraz spotkań miedzynarodowych. Turyści mogą zwiedzić fragment Pałacu.Hyde Park założony w XVI wieku przez Henryka VIII, jeden z licznych parków królewskich w Londynie sięga 2,5 km2, podzielony na dwie części jeziorem Serpentine, dawniej miejsce wygłaszania kontrowersyjnych poglądów (K.Marks) dziś miejsce spotkań londynczyków.Galeria Tate Modern mieszcząca sie w starej elektrowni, stała sią narodowym muzeum sztuki wspołczesnej, znajdziemy tam m.in dziela Picassa oraz wielu innych wybitnych współczesnych malarzy.Muzeum Brytyjskie, stworzone przez Parlament Brytyjski w połowie XVIII wieku, dziś prezentowane są tam eksponaty dotyczące ludzkiej cywilizacji od czasów prehistorycznych do wspołczesności. Znajdziemy tam poplularne rzeźby z Parteonu, skarb Sutton Hoo , waze Portlanda, kamień z Rosetty oraz wiele innych.Londyn jest wielkim węzłem komunikacji drogowej, gdzie dojedziemy autokarem bądź samochodem. To także międzynarodowy węzeł komunikacji lotniczej. Kilkanaście tanich linii lotniczych a także tradycyjne linie lotnicze dowiozą nas na miejsce. Możemy skorzystać ze stron internetowych i wyszukać miejsca hotelowe, tanie noclegi a także skorzystać z wyszukiwarki połączeń autokarowych i zakupić bilety do Anglii tutaj polecam portal który ułatwi zakup środka transportu jakim jest autokar turystyczny. Możemy też wsiąść do jednej z tanich linii lotniczych jak Wizz Air, easyJet, Ryanair i w kilka godzin być już w samym centrum Londynu.

wtorek, 18 lutego 2014, archi-polis
Tagi: Anglia

Polecane wpisy