Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Blog > Komentarze do wpisu

Kilka wskazówek na wygodną podróż autobusem na długich dystansach

Nie jeden raz jechaliście autokarem na długich trasach. Wskazówki jak przetrwać te długie podróże i jak cieszyć się wakacyjnym wyjazdem.

Po pierwsze zawsze sprawdzaj ceny. Czasami trzeba zmienić autobusy i to nie jest zabawne taszcząc ogromną walizkę na lotniska lub dworca autobusowego i stanąć z nią w oczekiwaniu na następny autobus. Warto sprawdzić kilka portali będziemy mieć porównanie jak kształtują się ceny i co oferuje nam przewoźnik. Sprawdźmy czy możemy też dokupić ubezpieczenie. Polecam portal jak ten www.autokarowe-bilety.com.pl gdzie także porównasz oferty zakupu przewozów po całej Europie. Tam też ważne komunikaty.

Weź małą walizkę na kółkach z którą podejdziesz pod autobus a następnie weź małą torbę do autobusu. 

Jeśli to możliwe, podróżuj przez całą noc, aby zaoszczędzić czas na wakacje. Upewnij się, że masz spakowaną wygodną poduszkę pod szyję do wykorzystania w podróży. Jest to ogromna różnica dzięki temu możesz spać wygodniej. Jeśli nie masz poduszki przyda się zwinięta kurtka lub koszulka mogą działać tak samo dobrze.


Zapakuj przekąski. Autobus zatrzymuje się zazwyczaj na dworcach autobusowych i innych miejscach ale większość z nich jest drogo i mają bardzo ograniczony wybór jedzenia. Zapakuj pojemnik wypełniając przekąski takie jak jabłka, orzechy, mieszanych orzechów i nasion lub prostych kanapek. Upewnij się, że masz ze sobą napoje.

Zdejmij buty. Można spędzić dużo czasu w autobusie i zdejmując buty po prostu pozwalamy stopom nieco odpocząć. 

Wygodna odzież. Jak wspomniano powyżej, autobus robi kilka przystanków, więc warto rozprostować nogi. Po nocnej podróży zazwyczaj wychodząc z autokaru możemy zastać różną pogodę. Warto mieć kurtkę na deszcz oraz polar. Wygodne rzeczy pomagają czuć trochę mniej zmęczenie pod koniec podróży. 


Skorzystaj z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Surfuj do syta. Są też gniazdka, dzięki czemu można ładować swoje urządzenia. 
Rozmawiać. Postaraj się rozmawiać z pasażerem. Kiedyś pamiętam poznałem osobę i rozmawialiśmy godzinami z panią z Paryża która dała mi swój adres e-mail, numer telefonu i adres. I oznajmiła że jak będę w Paryżu mogę ją odwiedzić.

I najważniejsza rzecz. Zawsze po wsiadaniu do autobusu podróżnego postaraj się zająć dwa miejsca jeśli to możliwe. Może się zdarzyć tak że na twojej trasie obok ciebie nie będzie nikogo. To świetna wiadomość. Wykorzystaj to by móc spać wygodnie.

Biorę często śpiwór. Jeśli nikomu nie przeszkadza rozkładam go w przejściu i idę spać. Zawsze to lepiej niż siedzieć na fotelu :) 

poniedziałek, 27 października 2014, archi-polis

Polecane wpisy