Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Kategorie: Wszystkie | Lotniska | Podróże | Przewoźnicy
RSS
wtorek, 18 listopada 2014

Finnair, Organizacja Narodów Zjednoczonych dla dzieci UNICEF i Amadeus wiodący partner technologiczny dla światowej branży turystycznej, połączyli siły, aby zadbać o dzieci. Akcja polega na tym że pasażerowie mają teraz możliwość dokonania wpłaty na UNICEF i wspierania edukacji dzieci azjatyckich przy rezerwacji swoich lotów na stronie internetowej Finnair. Opcja jest dostępna od dnia 27 października 2014 roku, darowizny będą możliwe w kwotach jednego, pięciu lub dziesięciu euro. Podarowane pieniądze są kierowane do szkół UNICEF dla kampanii Asia, która wspiera edukację dla najbardziej zagrożonych dzieci w 11 krajach azjatyckich.

"Mamy nadzieję, że pasażerowie będą wspierać nas w celu zapewnienia lepszej przyszłości dla wielu azjatyckich dzieci", mówi Pekka Vauramo, CEO Finnair. "Nawet bardzo małe kwoty mogą mieć duże znaczenie, a każdy datek jest istotny dla tych, którzy z tego korzystają."

Zobacz film http://youtu.be/qP22uOIT-L8

Tagi: Finnair
21:02, archi-polis
Link
poniedziałek, 17 listopada 2014

Ryanair ogłosił, że otworzy swoją pierwszą bazę w słowackiej Bratysławie w marcu 2015 roku z 16 trasami lotniczymi w tym jedną nową trasą do Madrytu, który dostarczy prawie milion klientów rocznie i wsparcia 1000 miejsc pracy "na miejscu".


Ryanair świętował swoją otwarcie nowej bazy w Bratysławie udostępniając 100 tysięcy miejsc w systemie sprzedaży biletów w swojej sieci w Europie, w cenach od 19,99 € na podróż w grudniu, styczniu i lutym.
"Ryanair z przyjemnością ogłasza swoją +71-sze bazę w Bratysławie od marca 2015 oferują 16 ciekawych tras w sumie w tym Dublin, Madryt, Mediolan i Londyn Stansted, które przyniosą prawie milion pasażerów rocznie "powiedział prezes Ryanair Michael O'Leary

Tagi: ryanair
09:58, archi-polis , Przewoźnicy
Link
poniedziałek, 10 listopada 2014

W ciągu pierwszych trzech lat odkąd linie Emirates rozpoczęły wdrażanie łącznośi Wi-Fi podczas lotu ponad pół miliona pasażerów już zostało podłączonych do Internetu na pokładzie lotu Emirates, i oczekuje się, że zapotrzebowanie na tą usługę znacznie się zwiększy.
Emirates pośród największych międzynarodowych linii lotniczych obecnie inwestuje ponad 20 mln USD rocznie w instalację i eksploatację systemów łączności podczas lotu.
Wi-Fi na pokładzie jest dostępny we wszystkich 53 samolotach A380 Emirates i 28 Boeing 777, które służą pasażerom na sześciu kontynentach.

W październiku Emirates odnotował korzystanie codziennie średnio u 3500 pasażerów korzystających z Wi-Fi na pokładzie, wynosi średnio 28MB dla każdego użytkownika.

Największa liczba użytkowników Wi-Fi na pojedynczym locie Emirates który został nagrany na A380 wynosi 153 pasażerów korzystających z usługi a najwyższy wolumen www zapisywany na jeden lot wynosi prawie 8,000MB przypadających na 26 użytkowników znajdujących się na pokładzie Boeinga 777.

Tagi: Emirates
19:14, archi-polis
Link
poniedziałek, 27 października 2014

Nie jeden raz jechaliście autokarem na długich trasach. Wskazówki jak przetrwać te długie podróże i jak cieszyć się wakacyjnym wyjazdem.

Po pierwsze zawsze sprawdzaj ceny. Czasami trzeba zmienić autobusy i to nie jest zabawne taszcząc ogromną walizkę na lotniska lub dworca autobusowego i stanąć z nią w oczekiwaniu na następny autobus. Warto sprawdzić kilka portali będziemy mieć porównanie jak kształtują się ceny i co oferuje nam przewoźnik. Sprawdźmy czy możemy też dokupić ubezpieczenie. Polecam portal jak ten www.autokarowe-bilety.com.pl gdzie także porównasz oferty zakupu przewozów po całej Europie. Tam też ważne komunikaty.

Weź małą walizkę na kółkach z którą podejdziesz pod autobus a następnie weź małą torbę do autobusu. 

Jeśli to możliwe, podróżuj przez całą noc, aby zaoszczędzić czas na wakacje. Upewnij się, że masz spakowaną wygodną poduszkę pod szyję do wykorzystania w podróży. Jest to ogromna różnica dzięki temu możesz spać wygodniej. Jeśli nie masz poduszki przyda się zwinięta kurtka lub koszulka mogą działać tak samo dobrze.


Zapakuj przekąski. Autobus zatrzymuje się zazwyczaj na dworcach autobusowych i innych miejscach ale większość z nich jest drogo i mają bardzo ograniczony wybór jedzenia. Zapakuj pojemnik wypełniając przekąski takie jak jabłka, orzechy, mieszanych orzechów i nasion lub prostych kanapek. Upewnij się, że masz ze sobą napoje.

Zdejmij buty. Można spędzić dużo czasu w autobusie i zdejmując buty po prostu pozwalamy stopom nieco odpocząć. 

Wygodna odzież. Jak wspomniano powyżej, autobus robi kilka przystanków, więc warto rozprostować nogi. Po nocnej podróży zazwyczaj wychodząc z autokaru możemy zastać różną pogodę. Warto mieć kurtkę na deszcz oraz polar. Wygodne rzeczy pomagają czuć trochę mniej zmęczenie pod koniec podróży. 


Skorzystaj z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Surfuj do syta. Są też gniazdka, dzięki czemu można ładować swoje urządzenia. 
Rozmawiać. Postaraj się rozmawiać z pasażerem. Kiedyś pamiętam poznałem osobę i rozmawialiśmy godzinami z panią z Paryża która dała mi swój adres e-mail, numer telefonu i adres. I oznajmiła że jak będę w Paryżu mogę ją odwiedzić.

I najważniejsza rzecz. Zawsze po wsiadaniu do autobusu podróżnego postaraj się zająć dwa miejsca jeśli to możliwe. Może się zdarzyć tak że na twojej trasie obok ciebie nie będzie nikogo. To świetna wiadomość. Wykorzystaj to by móc spać wygodnie.

Biorę często śpiwór. Jeśli nikomu nie przeszkadza rozkładam go w przejściu i idę spać. Zawsze to lepiej niż siedzieć na fotelu :) 

10:48, archi-polis , Podróże
Link
wtorek, 14 października 2014

EasyJet ogłosiła dziś sześć nowych tras z Amsterdam obok niektórych innych częstotliwościach. W sumie, EasyJet będzie teraz obsługiwać pasażerów w Holandii do 25 miejsc z nowych tras uzupełniających istniejący harmonogram easyJet poprzez wzmocnienie połączeń miasto-do-miasta, jak również wprowadzenie nowych miejsc.

EasyJet powiększenia połączenia między Wielką Brytanią a Holandią będzie oferował 154 loty w każdą stronę w tygodniu między dwoma krajami - z 108 w każdą stronę między Amsterdam i Londyn w każdym tygodniu. Odpowiada to około 15 lotów dziennie z wprowadzeniem dodatkowego codzienne loty między Amsterdam i Londyn Gatwick i dwóch dodatkowych częstotliwości tygodniowo do iz Bristolu.

23:11, archi-polis
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 września 2014


Air IndiaAir India dołączyła do członków globalnego sojuszu linii lotniczych. 11 lipca 2014 Star Alliance przywitał Air India, jako pełnoprawnego członka globalnej rodziny linii lotniczych, otwarcie silną sieć krajowego krajowego przewoźnika w piątym co do wielkości rynku lotniczym dla klientów Star Alliance na całym świecie. 


Air India oferuje teraz wszystkie korzyści dla klientów Star Alliance w całej swojej sieci, a klienci Air Indii korzystają z takich samych korzyści w trakcie podróży z pozostałych 26 linii członkowskich Star Alliance. 

Air India dodaje łącznie 400 lotów dziennie i ponad 40 nowych miejsc w Indiach do sieci Alliance.
Air India oferuje teraz przez check-in do miejsca przeznaczenia dla podłączania lotów obsługiwanych przez każdego członka linii lotniczych Star Alliance zarówno dla pasażerów i bagażu, co zapewnia bezproblemową podróż. Pasażerowie korzystają, ponieważ nie trzeba zbierać swoich kart pokładowych na loty łączone na lotniskach transferowych i gdy zezwalają na to lokalne przepisy celne, bagaż zostanie również wysłany do końcowych odbiorców.

Sieć lotnicza Air India składa się z 50 miejsc w Indiach i 33 na arenie międzynarodowej, służących 23 krajach. Dodanie ponad 40 unikalnych miejsc w kraju oferuje pasażerom doskonałą łączność między głównymi centrami biznesowymi. 

Air India zajmuje szczególne miejsce w globalnym scenariuszu lotnictwa. Air India stała się mega międzynarodową linią lotniczą z siecią 33 miejsc w całej Europie, USA, Kanadzie, Dalekiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej i Zatoki Perskiej. Sieć linii lotniczej w kraju obejmuje ponad 40 miejsc, w tym odległych obszarach północno-wschodniej, Ladakh, Andamany i Nikobary. Air India posiada jedną z najmłodszych flot samolotów Boeing B777s, B747s, Airbus A330, ostatni z przejęciem i B787 Dreamliner Airbus A321s, A320 i A319.

Tagi: Air India
14:19, archi-polis , Przewoźnicy
Link
sobota, 02 sierpnia 2014

Nie lada atrakcja czeka na turystów wybierających się na wakacje na grecką wyspę Skiathos. Można zmierzyć się ze startującym samolotem :)

 

Poniżej przesyłamy link do filmu http://youtu.be/YRb-xF0RW-k

Tagi: Skiathos
09:43, archi-polis , Podróże
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6