Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Kategorie: Wszystkie | Lotniska | Podróże | Przewoźnicy
RSS
czwartek, 04 kwietnia 2013

Norwegian wprowadza na rynek swój nową 14 stą bezpośrednią trasę lotniczą z nowej bazy umieszczonej na lotnisku London Gatwick. Start połączeń będzie miał miejsce 25 maja a linie będą latać raz w tygodniu, w soboty, z Londyn Gatwick na popularną tak lubianą hiszpańską wyspę Ibiza.
W kwietniu, Norwegian będzie w stanie ukończyć nową bazę operacyjną na lotnisku Gatwick w Londynie. Przypomnijmy że przewoźnik oferuje już loty do kilku popularnych śródziemnomorskich miejsc docelowych, takich jak Malaga, Alicante, Nicea i Barcelona.
Norwegian już jest znaczącym graczem na lotnisku London Gatwick. Z ponad 100 tygodniowych wyjazdów między Skandynawią i Londynem, brytyjska stolica jest dla norweskiego przewoźnika najbardziej popularnym kierunkiem poza swoim rodzimym rynkiem. Linie widzą duży potencjał pasażerski w Londynie i okolicach.
Norwegian rozpocznie działalność Londyn Gatwick z trzema samolotami Boeing 737-800s i planuje zwiększyć do czterech samolotów do końca roku. Pierwsze loty rozpoczną się wiosną 2013 roku.

08:27, archi-polis
Link
poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Krakowskie lotnisko BaliceW kwietniu bieżącego roku ruszą prace na podkrakowskim lotnisku Balice. Prace dotyczą rozbudowy płyty postojowej dla samolotów oraz remont dróg kołowania. Łączna powierzchnia remontowanych i budowanych nawierzchni wyniesie ok. 20 ha, w tym nawierzchni betonowych ok. 15 ha.  Remont nawierzchni lotniska Balice umożliwi bezpieczne kołowanie samolotów w warunkach ograniczonej widoczności. Zostanie zainstalowane nowe oświetlenie krawędziowe i oświetlenie osiowe oraz poprzeczki zatrzymania.  Dzięki przebudowie płyty postojowej lotnisko zyska dodatkowe 5 stanowisk, dla samolotów o kodzie referencyjnym C. Łącznie po rozbudowie krakowski port będzie dysponował 22 stanowiskami postojowymi dla samolotów o kodzie referencyjnym C.

10:02, archi-polis , Lotniska
Link
poniedziałek, 25 marca 2013

Linie KLM wprowadziły usługę dzięki której nie musisz się obawiać koło kogo będziesz siedział w samolocie. Dłuższa podróż może mieć zupełnie inny przebieg jak będziemy mieć wpływ na to z kim będziemy podróżować przez najbliższe godziny. Będziemy mogli przeglądać swoje dane profilu teraz aż do 1 godziny przed odlotem.

Tym samym bliżej poznać innych pasażerów. Zarezerwowany lot KLM. Następnie można zobaczyć, kto będzie na pokładzie samolotu naszego lotu.
Możesz zobaczyć na Facebook lub LinkedIn szczegóły profilu, na przykład, potencjalnych partnerów biznesowych, ich zainteresowania itd. Meet & Seat oferuje zatem wyjątkowe możliwości sieci.
Meet & Seat jest teraz dostępna także podczas odprawy online - od 30 godzin do 1 godziny przed odlotem.

Tagi: klm podróż
15:58, archi-polis
Link
poniedziałek, 11 marca 2013

Jednak się dogadali na co dowodem są ponowne prace przy pasie startowym podwarszawskiego lotniska w Modlinie. Zbyt dużo czasu już upłynęło od zamknięcia lotniska. Stracili na tym wszyscy od samego portu lotniczego który liczy straty po linie lotnicze Wizzair, Ryanair które obrały ten port lotniczy jako swoją bazę operacyjną lotów. Nie mogły lądować większe samoloty tym samym praktycznie w całości wstrzymano ruch pasażerski. I w końcu pasażerowie którzy muszą dojeżdżać na lotnisko Okęcie. 

Przed budowlańcami trudne zadanie. Bowiem trzeba zerwać warstwę wierzchnią betonowych progów i ułożyć nową warstwę z lepszych materiałów. Harmonogram przewiduje zakończenie prac na 31 maja 2013. Tak, skąd my to znamy. Ach te terminy.

 

 

 

Tagi: Modlin
10:00, archi-polis
Link
sobota, 02 lutego 2013

Malaysia AirlinesMalaysia Airlines stała się częścią sojuszu Oneworld. W ceremonii odprawianej w Kuala Lumpur, jednej z wiodących linii lotniczych w Azji odbyło się przystąpienie do globalnego sojuszu linii lotniczych. Po odsłonięciu pierwszego samolotu w barwach Malaysia Airlines Airbus A330-300 urządzono w specjalnym wydaniu graficznych nawiązującym do sojuszu Oneworld.

Malaysia staje się częścią globalnego świata sojuszu lotniczego dzięki czemu wzmocni jej konkurencyjność na rynku. 

Dodatkowo oneworld dodał nowe korzyści dla najlepszych podróżujących pasażerów. Dodatkowe limitu bagażu, powyżej granicy normy. Korzystanie z szybszej ścieżki przez bezpieczeństwo podczas lotów z wybranych najważniejszych lotniskach na całym świecie na wybranych liniach oneworld. Malaysia Airlines dodaje nowych 16 miejsc i dodatkowy kraj - Brunei. Sojusz rozszerza planete.blog.pl zasięg do 842 miejsc w 156 krajach, obsługiwanych przez niektórych 9.000 wyjazdów dni obsługiwany przez połączone floty niektórych 2.500 samolotów, bilansowej prawie 340 milionów pasażerów rocznie.

Po Qatar Airways i Sri Lanka Airlines, klienci mogą skorzystać z 860 miejsc docelowych w 159 krajach. Obecnie w Malezji są trzy członkowskie linie Oneworld z Cathay Pacific, Japan Airlines i Royal Jordanian latające do Kuala Lumpur.

16:59, archi-polis , Przewoźnicy
Link

Pracownicy hiszpańskiego przewoźnika Iberia przeprowadzą pięć dni strajku w drugiej połowie lutego, po nieudanej próbie porozumienia się z zarządem nad redukcją zatrudnienia.
"To będzie co najmniej pięć kolejnych dni ... data nie została jeszcze ustalona (ale) to będzie w drugiej połowie lutego," powiedział rzecznik linii Iberia
Związki reprezentujące Iberię i członków załogi odrzuciła nową propozycję restrukturyzacji i cięć wynagrodzeń.Spółka ma w planach koncentrację na rentownych trasach i chce zmniejszyć swoją flotę o 25 samolotów.

 

Tagi: Iberia
16:49, archi-polis
Link
poniedziałek, 28 stycznia 2013

Etihad Airways, narodowe linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oferują teraz na podstawie umowy usługę szofera Etihad przewożących swoich gości klasy ekonomicznej wchodzących lub wychodzących podczas odprawy z lotniska London Heathrow Airport. Usługi przewozowe po konkurencyjnych cenach, przy cenach porównywalnych do obowiązujących w londyńskich taksówkach. Usługa obejmuje wszystkie korzyści związane  z limuzyną, w tym szofera, powitanie w hali przylotów, pomoc, gwarancję obsługi BMW lub Mercedes. To jest pierwszy krok, kiedy zostanie rozszerzona oferta o usługę szofera w klasie ekonomicznej Diamond First class and Pearl Business. No tak ale dla pasażera linii Etihad będą miały racje bytu jeśli ów pasażer zapewne zapłaci odpowiednią kwotę. All inclusive wliczone w cenę. Nowe innowacyjne usługi są wyrazem zainteresowania pośród badania klientów, które wskazują że goście będą chętni na takie oferty. To są słowa i opinie zarządu linii Etihad. Zobaczymy :)

Linie cieszą się na rozszerzenie tej oferty do innych miejsc zgodne z żądaniem klienta. Usługa Chauffeur Etihad jest dostępna i wliczona w podstawę Diamond First class and Pearl Business w 29 lokalizacjach na całym świecie. I tak to nie będzie tanie :)

 

Tagi: Etihad Londyn
22:43, archi-polis
Link
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6