Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Kategorie: Wszystkie | Lotniska | Podróże | Przewoźnicy
RSS
poniedziałek, 28 stycznia 2013

Węgierski przewoźnik Wizzair lata z Lublina do Londonu Luton i Oslo Torp. Pierwszego dnia działalności na lotnisku w Lublinie Wizz Air przewiózł ponad 550 pasażerów.

Samoloty będą przewoziły pasażerów dwa razy w tygodniu. Przez pierwszy rok działalności w Lublinie, przewoźnik spodziewa się przewiezienia ponad 55 tysięcy pasażerów.

Lotnisko w Lublinie jest najnowszym punktem w dotychczasowej działalności Wizz Air i jest już teraz 78 portem lotniczym w 27 krajach w których linie lotnicze prowadzą swoją działalność. 

Kolejny polski port lotniczy który daje możliwości szybkiego podróżowania do niektórych miast. tym bardziej jest to dobra wiadomość dla osób mieszkających we wschodniej Polsce. Z czasem przekonamy się jak siatka połączeń lotniczych będzie się rozwijać. Najlepszym przykładem będzie obłożenie lotów już istniejących oraz zainteresowanie nowymi kierunkami.

 

 

15:40, archi-polis , Przewoźnicy
Link
środa, 23 stycznia 2013

Irlandzki tani przewoźnik Ryanair przewiózł rekordową liczbę 79,6 milionów pasażerów w 2012, co czyni go drugim co do wielkości przewoźnikiem w Europie pod względem liczby pasażerów.
W grudniu, tanie linie lotnicze przewiozło 4,8 mln pasażerów, a jego współczynnik obciążenia wzrósł o dwa punkty procentowe w ujęciu rok do roku do 81 proc. Jego roczna suma prawie 80 milionów wzrosła o cztery procent w 2011 roku

Ryanair jest drugim co do wielkości przewoźnikiem lotniczym w Europie pod względem liczby pasażerów, za Lufthansą, która prowadzi w rankingu z ponad 95 mln pasażerów od stycznia do listopada 2012 roku.

Tagi: ryanair
13:28, archi-polis
Link
środa, 02 stycznia 2013

Dojdą nowe miejsca docelowe takie jak loty z Rzymu Fiumicino do Abu Dhabi, Zurychu, Erewania a w ciągu najbliższych kilku miesięcy, również do Pragi i Fortaleza w Brazylii. 
Wprowadzenie Welcome Service, specjalny pakiet usług przeznaczonych dla pasażerów Alitalii odlatujących, przybywających, w tranzycie na lotnisko Fiumicino. Zimowe loty czarterowe do głównych miejscach turystycznych na całym świecie.

Podczas tego sezonu, Alitalia Group obejmuje 78 miejsc, 22 we Włoszech i 56 na całym świecie oraz 141 tras z ponad 4200 lotów tygodniowo.

Połączenie między Rzymem Fiumicino i Abu Dhabi rozpoczęło się 1 grudnia 2012 roku, czterech lotów tygodniowo z połączeń do Azji Południowo-Wschodniej. Nowy lot jest obsługiwany w code-share z British Airways. Dogodne połączenia w Abu-Dhabi umożliwiają pasażerom Alitalia dotrzeć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i innych punktów turystycznych, w tym Australii, Tajlandii, Omanie, Bahrajnie i RPA. 

W dniu 11 grudnia, Alitalia wprowadziła nowe połączenie z Rzymu do Erywania, stolicy Armenii. Alitalia wzmacnia swoją obecność w rejonie Kaukazu, gdzie firma już prowadzi loty do Tbilisi. Trasa będzie obsługiwana 2 razy w tygodniu przez samolot Airbus A320.

Alitalia wzmocnia swoją obecność w Rosji coraz częściej między Mediolanem Malpensa i Moskwą z 4 lotów tygodniowo do 11 lotów tygodniowo. 

Flota Alitalii jest całkowicie odnowiona, w wyniku czego linie lotnicze dysponują jedną z najmłodszych flot w Europie, o średniej wieku samolotów z 6,5 roku. W lipcu nastąpiła rekonfiguracja samolotów B777 i wszystkie samoloty zostały skonfigurowane w trzy klasy pasażerskie: Magnifica, Classica Plus i Classica.

Wiele innych informacji tego przewoźnika zajdziemy na stronie www.alitalia.com

Tagi: Alitalia Rzym
14:02, archi-polis , Przewoźnicy
Link
piątek, 28 grudnia 2012

Ryanair ogłosił, że otworzy swoją pierwsze grecką w Chanii w kwietniu 2013 roku i 55 w sumie bazę w Europie. Tanie linie wprowadzą 11 nowych tras z Chanii do Billund, Bremy, Bristolu, Eindhoven, Katowic, Marsylii, Memmingen, Salonik, Wenecji, Wilna i Warszawy. Ryanair zainwestuje ponad 70.000.000 dolarów w port lotniczy Chanii.

Chania to drugie największe miasto na Krecie, a także jest stolicą regionu Chania. Chania położona jest na północnym wybrzeżu wyspy, ok. 90 km na zachód od Heraklionu. To także znana miasto turystyczne i jeden z największych portów lotniczych na Krecie.

Drugie największe miasto na Krecie, po Heraklionie, liczące około 60.000 mieszkańców. Chania ma bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, częściowo dlatego, że była otwarta na wpływy różnych cywilizacji. Chania posiada wiele zabytków okresu bizantyjskiego, weneckiego, tureckiego.  Będąc na Krecie warto zobaczyć muzea, takie jak Muzeum Morskie Krety, Muzeum Archeologiczne w Chanii, dom El. Venizelos, War Museum of Chania.

Chania Airport "Ioannis Daskalogiannis" jest drugim największym lotniskiem na Krecie. Chania Airport znajduje się 14 km od miasta Chania.

Lotnisko prowadzi loty krajowe z/i do Aten i Salonik z Aegean Airlines i Olympic Air. W sezonie letnim obsługuje loty czarterowe z z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Skandynawii a także z Polski.

13:38, archi-polis , Lotniska
Link
sobota, 22 grudnia 2012

Wizz Air rozpoczął działalność na nowej trasie z Londynu Luton i Oslo Torp do Lublina. W Lublinie otwarto kolejne polskie lotnisko. Rocznie może z niego skorzystać nawet do 1,1 mln pasażerów. Nowy terminal liczy 11 tys. metrów kwadratowych, a pas startowy ma 2520 m długości i ok. 60 m szerokości. Jednocześnie mogą być odprawiane 4 średniej wielkości samoloty pasażerskie. 
Wizz Air dwie trasy działają obecnie dwa razy w tygodniu, dodatkowych lotów w okresie świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszym roku działalności, loty te przeniosą 50.000 pasażerów. Rezerwacje potwierdzają popularność linii Wizz Air wśród mieszkańców i turystów. Linie uważają że ​​niższe ceny i gwarantowane rabaty dla członków Klubu Wizz Discount dodatkowo zwiększą ruch pasażerski na dwóch trasach z Lublina.
Władze portu lotniczego spodziewają się, że niskie ceny biletów lotniczych Wizz Air przyciągają turystów do Polski Wschodniej. 

Kolejna linią prowadzącą loty będzie Ryanair który rozpocznie swoje przewozy od lata 2013 i bedzie to lot z Lublina do Liverpoolu.

Kolejne lotnisko zbudowane w Polsce będzie miało znaczący wpływ na rozwój regionu a także na konkurencyjność przewoźników krajowych prowadzących swoje usługi. Swoje racje będą nam przedstawiać zarówno Ryanair,Wizzair a może któryś z pozostałych tanich linii jak Norwegian lub też easyJet. Lotnisko też będzie prowadzić loty czarterowe w okresie zimowym oraz letnim do wielu atrakcyjnych miejscowości turystycznych w basenie Morza Śródziemnego.

Więcej informacji uzyskacie na stronie www.portlotniczy.lublin.pl

10:46, archi-polis , Lotniska
Link
czwartek, 20 grudnia 2012

Dobra wiadomość dla osób mieszkających w Londynie. easyJet ogłosił że wprowadzi dziesięć nowych połączeń lotniczych począwszy od lata 2013 z czterech londyńskich lotnisk Londyn Gatwick, Londyn Luton, Londyn Stansted i Londyn Southend.
Moskwa, greckie miasta Kalamata, wraz z grecką wyspą Mykonos i hiszpańskie Santiago dołączą do nich inne europejskie miast Sofia, Berlin i Kraków, a także miejscowości Olbia na Sardynii. Nieco później loty do Sharm El Sheikh i Marrakech znajdą się również z dodatkowych baz easyJet.
Mykonos to grecka wyspa, który stanowi część Cyklad i leży między Tinos, Syros, Paros i Naxos. Nowa trasa do Olbia a inauguracyjne loty startują od 15 maja 2013 roku. Olbia jest bramą do pięknych białych plaż na północnym wschodzie wybrzeża Sardynii i błyszczącymi Costa Smeralda. 

13:53, archi-polis , Przewoźnicy
Link
wtorek, 18 grudnia 2012

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników PowietrznychInternational Air Transport Association (IATA) opublikowała prognozę ruchu w branży lotniczej z której wynika że linie lotnicze spodziewają się przewieźć jakieś 3,6 miliard pasażerów w 2016 roku. To o 800 milionów więcej niż 2,8 miliardów pasażerów przewożonych przez linie lotnicze w 2011 roku.

Wschodzące gospodarki Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu będą miały duży wpływ na wyżej wymienione dane. 
Mimo obecnej niepewności ekonomicznej, oczekiwania popyt na połączenia lotnicze pozostają wysokie. To dobra wiadomość dla gospodarki światowej. Rosnące linie transportu lotniczego generują miejsca pracy i wzmacniają wzrost gospodarczy we wszystkich gospodarkach. 

Tagi: IATA
10:17, archi-polis , Przewoźnicy
Link
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6