Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Kategorie: Wszystkie | Lotniska | Podróże | Przewoźnicy
RSS

Lotniska

piątek, 07 marca 2014

RyanairRyanair otworzył swoją drugą belgijską bazę na brukselskim lotnisku Zaventem z czterema samolotami mogącym zaoferować dziesięć nowych połączeń lotniczych, zapewniając do 1,5 mln pasażerów rocznie.

Tani przewoźnik spowoduje utrzymanie 1500 miejsc pracy w Brukseli na lotnisko Zaventem.
Ryanair z przyjemnością otworzy swoją nową bazę na brukselskim lotnisko Zaventem , oferując dziesięć ekscytujących tras do Alicante , Barcelony, Ibizy, Lizbony, Malagi, Palma de Mallorca, Porto, Rzymu , Walencji i Wenecji które dostarczają ponad 1,5 mln pasażerów i utrzymaja ponad 1500 miejsc pracy.

Dziesięć nowych tras z Zaventem z codziennymi częstotliwościami są idealne dla pasażerów biznesowych i rodzin rezerwuje wakacje letnie i klienci mogą również korzystać z najnowszych ulepszeń obsługi klienta Ryanair w tym przeznaczonego do siedzenia oraz w korzystania z przenośnych urządzeń elektronicznych na całym ich locie z dalszych ulepszeń określonych.

Lotnisko znajduje się częściowo w Zaventem, częściowo w obszarze Diegem z Machelen a częściowo w Steenokkerzeel, we Flandrii w Belgii. 

Lotnisko otrzymało tytuł najlepszego lotniska w Europie przez Airports Council International w 2005 roku. Mimo, że było kilka lat temu, poziom usług nie uległa zmianie, a przestronne i nieskazitelnie czyste lotnisko to prawdziwa przyjemność. 

Tagi: ryanair
17:39, archi-polis , Lotniska
Link
poniedziałek, 17 lutego 2014

Już niedługo zamiast ludzi, pasażerów oczekujących w kolejce do odprawy będą obsługiwały hologramy o imionach Holly i Graham(lotnisku Luton) oraz John i Julie(lotnisko w Manchesterze), które będą w kółko przypominały oczekującym o konieczności zdjęcia paska, wszystkich metalowych rzeczy itp. oraz poproszą o przejście przez wykrywacz metalu.Jeśli kupicie bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii, będziecie mogli odetchnąć powietrzem przyszłości. Dwoje holograficznych "lotniskowych pomocników" - Holly i Graham - przeprowadzi Was przez kolejne etapy odprawy. Zawieszone w powietrzu sylwetki pracowników lotniska odtwarzają zaprogramowaną sekwencję instrukcji, przekazując podróżnym informacje dotyczące m. in. przygotowania bagażu do podróży. Czy takie rozwiązanie jest tylko zbędnym ozdobnikiem, którym wydaje się być na pierwszy rzut oka? Niekoniecznie. Hologramy przyciągając uwagę futurystycznym wyglądem zwiększają szansę, że pasażerowie czekający w kolejce wysłuchają instrukcji i zechcą się do nich zastosować. Ponadto urządzenia odciążają prawdziwych pracowników lotniska, wykonując najbardziej żmudne zajęcie. Daje to korzyści w postaci możliwości przekierowania obsługi do ważniejszych zadań, jak również zwiększa zadowolenie klientów z obsługi. Wirtualny pomocnik wszak nigdy się nie zmęczy, zawsze będzie w gotowości i każdego pasażera powita z uśmiechem.
Holograficzna pomoc jak na razie jest głównie ciekawostką, ale można już powiedzieć, że spełnia swoje zadanie. Technologia pozostaje jednak mocno ograniczona. Wirtualni pomocnicy stoją w jednym miejscu i nie reagują na zachowania pasażerów. To jednak pierwszy krok na długiej drodze do... no właśnie, do czego? Być może za kilka czy kilkanaście lat cyfrowi ludzie będą błyskawicznie sprawdzać nasz bagaż, a nawet przechadzać się między oczekującymi na boarding, sprawdzając czy klienci niczego nie potrzebują?
Rola wirtualnych pomocników może wzrastać z każdym rokiem - czy tak się stanie, zależy od tempa rozwoju technologii, jej ceny, a także tego, jak będą na nią reagować pasażerowie. Zawsze bowiem istnieje ryzyko, że "sztuczny człowiek" odstraszy zamiast zaciekawić; wolimy wszak kontakt z kimś, kto zrozumie nasze potrzeby, nawet jeśli nie będziemy potrafili wyrazić ich w sposób zgodny ze zrozumiałą dla maszyny instrukcją.
Czy w przyszłości hologramy staną się ważnym elementem każdego lotniska, czy świat szybko o nich zapomni? Dziś nie możemy tego jednoznacznie stwierdzić. Ważne jednak, że technologia pozwalająca na ich produkcję jest już w zasięgu ręki. Dowodzi to, że branża lotnicza jest jedną z sił napędowych komputeryzacji. Nic dziwnego, że samolot uznaje się za najbezpieczniejszy środek transportu na świecie - bardziej zaawansowane maszyny cywilne po prostu nie istnieją.

Tagi: lotnisko
08:13, archi-polis , Lotniska
Link
poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Krakowskie lotnisko BaliceW kwietniu bieżącego roku ruszą prace na podkrakowskim lotnisku Balice. Prace dotyczą rozbudowy płyty postojowej dla samolotów oraz remont dróg kołowania. Łączna powierzchnia remontowanych i budowanych nawierzchni wyniesie ok. 20 ha, w tym nawierzchni betonowych ok. 15 ha.  Remont nawierzchni lotniska Balice umożliwi bezpieczne kołowanie samolotów w warunkach ograniczonej widoczności. Zostanie zainstalowane nowe oświetlenie krawędziowe i oświetlenie osiowe oraz poprzeczki zatrzymania.  Dzięki przebudowie płyty postojowej lotnisko zyska dodatkowe 5 stanowisk, dla samolotów o kodzie referencyjnym C. Łącznie po rozbudowie krakowski port będzie dysponował 22 stanowiskami postojowymi dla samolotów o kodzie referencyjnym C.

10:02, archi-polis , Lotniska
Link
piątek, 28 grudnia 2012

Ryanair ogłosił, że otworzy swoją pierwsze grecką w Chanii w kwietniu 2013 roku i 55 w sumie bazę w Europie. Tanie linie wprowadzą 11 nowych tras z Chanii do Billund, Bremy, Bristolu, Eindhoven, Katowic, Marsylii, Memmingen, Salonik, Wenecji, Wilna i Warszawy. Ryanair zainwestuje ponad 70.000.000 dolarów w port lotniczy Chanii.

Chania to drugie największe miasto na Krecie, a także jest stolicą regionu Chania. Chania położona jest na północnym wybrzeżu wyspy, ok. 90 km na zachód od Heraklionu. To także znana miasto turystyczne i jeden z największych portów lotniczych na Krecie.

Drugie największe miasto na Krecie, po Heraklionie, liczące około 60.000 mieszkańców. Chania ma bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, częściowo dlatego, że była otwarta na wpływy różnych cywilizacji. Chania posiada wiele zabytków okresu bizantyjskiego, weneckiego, tureckiego.  Będąc na Krecie warto zobaczyć muzea, takie jak Muzeum Morskie Krety, Muzeum Archeologiczne w Chanii, dom El. Venizelos, War Museum of Chania.

Chania Airport "Ioannis Daskalogiannis" jest drugim największym lotniskiem na Krecie. Chania Airport znajduje się 14 km od miasta Chania.

Lotnisko prowadzi loty krajowe z/i do Aten i Salonik z Aegean Airlines i Olympic Air. W sezonie letnim obsługuje loty czarterowe z z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Skandynawii a także z Polski.

13:38, archi-polis , Lotniska
Link
sobota, 22 grudnia 2012

Wizz Air rozpoczął działalność na nowej trasie z Londynu Luton i Oslo Torp do Lublina. W Lublinie otwarto kolejne polskie lotnisko. Rocznie może z niego skorzystać nawet do 1,1 mln pasażerów. Nowy terminal liczy 11 tys. metrów kwadratowych, a pas startowy ma 2520 m długości i ok. 60 m szerokości. Jednocześnie mogą być odprawiane 4 średniej wielkości samoloty pasażerskie. 
Wizz Air dwie trasy działają obecnie dwa razy w tygodniu, dodatkowych lotów w okresie świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszym roku działalności, loty te przeniosą 50.000 pasażerów. Rezerwacje potwierdzają popularność linii Wizz Air wśród mieszkańców i turystów. Linie uważają że ​​niższe ceny i gwarantowane rabaty dla członków Klubu Wizz Discount dodatkowo zwiększą ruch pasażerski na dwóch trasach z Lublina.
Władze portu lotniczego spodziewają się, że niskie ceny biletów lotniczych Wizz Air przyciągają turystów do Polski Wschodniej. 

Kolejna linią prowadzącą loty będzie Ryanair który rozpocznie swoje przewozy od lata 2013 i bedzie to lot z Lublina do Liverpoolu.

Kolejne lotnisko zbudowane w Polsce będzie miało znaczący wpływ na rozwój regionu a także na konkurencyjność przewoźników krajowych prowadzących swoje usługi. Swoje racje będą nam przedstawiać zarówno Ryanair,Wizzair a może któryś z pozostałych tanich linii jak Norwegian lub też easyJet. Lotnisko też będzie prowadzić loty czarterowe w okresie zimowym oraz letnim do wielu atrakcyjnych miejscowości turystycznych w basenie Morza Śródziemnego.

Więcej informacji uzyskacie na stronie www.portlotniczy.lublin.pl

10:46, archi-polis , Lotniska
Link