Małe co nie co o podróżach i turystyce. Przede wszystkim linie lotnicze pasażerskie. Kto nie lubi latać samolotem.
Kategorie: Wszystkie | Lotniska | Podróże | Przewoźnicy
RSS
piątek, 28 grudnia 2012

Ryanair ogłosił, że otworzy swoją pierwsze grecką w Chanii w kwietniu 2013 roku i 55 w sumie bazę w Europie. Tanie linie wprowadzą 11 nowych tras z Chanii do Billund, Bremy, Bristolu, Eindhoven, Katowic, Marsylii, Memmingen, Salonik, Wenecji, Wilna i Warszawy. Ryanair zainwestuje ponad 70.000.000 dolarów w port lotniczy Chanii.

Chania to drugie największe miasto na Krecie, a także jest stolicą regionu Chania. Chania położona jest na północnym wybrzeżu wyspy, ok. 90 km na zachód od Heraklionu. To także znana miasto turystyczne i jeden z największych portów lotniczych na Krecie.

Drugie największe miasto na Krecie, po Heraklionie, liczące około 60.000 mieszkańców. Chania ma bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, częściowo dlatego, że była otwarta na wpływy różnych cywilizacji. Chania posiada wiele zabytków okresu bizantyjskiego, weneckiego, tureckiego.  Będąc na Krecie warto zobaczyć muzea, takie jak Muzeum Morskie Krety, Muzeum Archeologiczne w Chanii, dom El. Venizelos, War Museum of Chania.

Chania Airport "Ioannis Daskalogiannis" jest drugim największym lotniskiem na Krecie. Chania Airport znajduje się 14 km od miasta Chania.

Lotnisko prowadzi loty krajowe z/i do Aten i Salonik z Aegean Airlines i Olympic Air. W sezonie letnim obsługuje loty czarterowe z z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Skandynawii a także z Polski.

13:38, archi-polis , Lotniska
Link
sobota, 22 grudnia 2012

Wizz Air rozpoczął działalność na nowej trasie z Londynu Luton i Oslo Torp do Lublina. W Lublinie otwarto kolejne polskie lotnisko. Rocznie może z niego skorzystać nawet do 1,1 mln pasażerów. Nowy terminal liczy 11 tys. metrów kwadratowych, a pas startowy ma 2520 m długości i ok. 60 m szerokości. Jednocześnie mogą być odprawiane 4 średniej wielkości samoloty pasażerskie. 
Wizz Air dwie trasy działają obecnie dwa razy w tygodniu, dodatkowych lotów w okresie świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszym roku działalności, loty te przeniosą 50.000 pasażerów. Rezerwacje potwierdzają popularność linii Wizz Air wśród mieszkańców i turystów. Linie uważają że ​​niższe ceny i gwarantowane rabaty dla członków Klubu Wizz Discount dodatkowo zwiększą ruch pasażerski na dwóch trasach z Lublina.
Władze portu lotniczego spodziewają się, że niskie ceny biletów lotniczych Wizz Air przyciągają turystów do Polski Wschodniej. 

Kolejna linią prowadzącą loty będzie Ryanair który rozpocznie swoje przewozy od lata 2013 i bedzie to lot z Lublina do Liverpoolu.

Kolejne lotnisko zbudowane w Polsce będzie miało znaczący wpływ na rozwój regionu a także na konkurencyjność przewoźników krajowych prowadzących swoje usługi. Swoje racje będą nam przedstawiać zarówno Ryanair,Wizzair a może któryś z pozostałych tanich linii jak Norwegian lub też easyJet. Lotnisko też będzie prowadzić loty czarterowe w okresie zimowym oraz letnim do wielu atrakcyjnych miejscowości turystycznych w basenie Morza Śródziemnego.

Więcej informacji uzyskacie na stronie www.portlotniczy.lublin.pl

10:46, archi-polis , Lotniska
Link
czwartek, 20 grudnia 2012

Dobra wiadomość dla osób mieszkających w Londynie. easyJet ogłosił że wprowadzi dziesięć nowych połączeń lotniczych począwszy od lata 2013 z czterech londyńskich lotnisk Londyn Gatwick, Londyn Luton, Londyn Stansted i Londyn Southend.
Moskwa, greckie miasta Kalamata, wraz z grecką wyspą Mykonos i hiszpańskie Santiago dołączą do nich inne europejskie miast Sofia, Berlin i Kraków, a także miejscowości Olbia na Sardynii. Nieco później loty do Sharm El Sheikh i Marrakech znajdą się również z dodatkowych baz easyJet.
Mykonos to grecka wyspa, który stanowi część Cyklad i leży między Tinos, Syros, Paros i Naxos. Nowa trasa do Olbia a inauguracyjne loty startują od 15 maja 2013 roku. Olbia jest bramą do pięknych białych plaż na północnym wschodzie wybrzeża Sardynii i błyszczącymi Costa Smeralda. 

13:53, archi-polis , Przewoźnicy
Link
wtorek, 18 grudnia 2012

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników PowietrznychInternational Air Transport Association (IATA) opublikowała prognozę ruchu w branży lotniczej z której wynika że linie lotnicze spodziewają się przewieźć jakieś 3,6 miliard pasażerów w 2016 roku. To o 800 milionów więcej niż 2,8 miliardów pasażerów przewożonych przez linie lotnicze w 2011 roku.

Wschodzące gospodarki Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu będą miały duży wpływ na wyżej wymienione dane. 
Mimo obecnej niepewności ekonomicznej, oczekiwania popyt na połączenia lotnicze pozostają wysokie. To dobra wiadomość dla gospodarki światowej. Rosnące linie transportu lotniczego generują miejsca pracy i wzmacniają wzrost gospodarczy we wszystkich gospodarkach. 

Tagi: IATA
10:17, archi-polis , Przewoźnicy
Link

Hiszpański przewoźnik Iberia doszedł do porozumienia w negocjacjach ze swoimi związkami w okresie pięciu latu planu restrukturyzacji w celu zapewnienia przyszłej rentowności linii lotniczej.
Związki groziły strajkiem w proteście przeciwko planom redukcji około 4.500 miejsc pracy.
Iberia, który jest częścią grupy International Airlines wraz z British Airways wyjaśnia że redukcje zatrudnienia są konieczne, aby zagwarantować jej przetrwanie wśród rosnącej konkurencji i dotkniętej recesją Hiszpanii. Kierownictwo i związki zawodowe reprezentujące obsługę i personel pokładowy będzie negocjować kształt redukcji zatrudnienia do dnia 31 stycznia. Zwrócili się również do związków SEPLA pilotów do przyłączenia się do rozmów.
Związki zawodowe, które stanowią 93 procent wszystkich pracowników, nie będą wywoływać żadnych strajków w styczniu po uzgodnieniu warunków.

Tagi: Iberia strajk
09:54, archi-polis , Przewoźnicy
Link